והרי ידיעה מרעישה – מייק סקינר ענה לי בטוויטר

11 באפריל, 2009

אמנם כבר קרה לפני שבועיים, אבל עדיין מחולל שברי ויברציות. למי שתהה מדוע טוויטר מחפשים להוסיף סלבס בעקשנות.

מיקרו-רגע של ריגוש ילדותי בלתי נשלט

סקינר אגב הוא כמובן הגאון שמאחורי The Streets – (כאילו דא!)

וכמובן שאי אפשר בלי כמה מחשבות לגבי אופציה למודל עסקי -למשל אולי  לאפשר למתלהבים כמוני לייצר עותק קשיח של הטוויט הסלבי – גלויה, כרטיס ברכה, פוסטר, עטיפה למחברות, סרגל, או איזו אנימציה מודפסת סטייל סנאפילי

תכלס הייתי מזמין איזה schwag. פאקינג סקינר הריץ איתי שורה.

שלשום במונית

9 באפריל, 2009

- אחי צריך מונית? בוא בוא כנס, בוא נשמה. איפה אתה רוצה, מקדימה או מאחורה?

- א..די ברור שקדימה, לא..?

- למה אחי, יש גם כאלה שאוהבים מאחורה, הא? (קריצה). סתם נשמה, צוחקים! יאללה בוא אקח אותך.

- אז לאן נוסעים?

- למגדל משה אביב, ליד הבורסה

- אה בטח, איפה שקצב יושב ?? ואלה תאמין לי-

- מה כבר כולם יודעים שהלשכה החדשה שלו שם?

- בטח נשמה, הוא הרי אמר שהוא רוצה לשכה דווקא שם! תגיד אחי, אז מה יש לו שם פקידים או פקידות?

- ואלה האמת לא בדקתי, למרות שהוא שלוש קומות מתחתי, בקומה 48. בטח לקח עם נוף מערבה.

- תאמין לי, איזה מנוול, איזה מניאק, כלב שכמוהו..ולא מדבר איתך על הקטע של הבגידה. עזוב, אתה יודע, זה החיים – אני זיין, אתה זיין. ככה זה כולם. אין מישהו שלא רוצה לתת. אבל דחיל רבאק, תעשה את זה בדיסקרטיות, תפעיל את הראש!!

-  גם יש את הקטע שזה אונס אתה יודע…

- בטח! בטח! זה מה שאני אומר – איפה הראש שלך, תשלוט בעצמך. בא לך לדפוק – סבבה, לא בא אליך בטענות. אבל איפה השכל שלך??? שמע מה אני אומר לך – יכל הרי לקחת איזה 500-600 שקל מהתקציב הזה שלהם..איך קוראים לזה? קשר לבוחר! אלק…קשר לזיבי…  אתה יודע מה, קח 1000 שקל, תסדר איזה בית מלון, תארגן עם המאבטחים, ואף אחד לא ידע בחיים. מי ידע??? אתה יודע מה מספרים לי על חברי כנסת?? כולם כשהם בחו"ל מביאים להם בחורות..אני אומר לך

- אה..טוב..אנשים אומרים הרבה דברים, אתה יודע

- נשמה, תאמין לי אני כבר הרבה זמן נהג מונית, אני יודע עם מי אני מדבר. אלה רק עולים על איזה מטוס לחו"ל, שליחות יעני, מארגנים להם בחורות למלון. מה אתה חושב?? אני זיין, אתה זיין – ככה כולם! אבל למה כמו מטומטם ללכת ולאנוס בלשכה שלך? זה מגיע לו שהוא חמור כזה ולא שולט על עצמו. ואנחנו אוכלים את הבושה אחר כך. זה מנוול זה תאמין לי-

- את הנאום לאומה ראית לפני כמה שבועות?

- עזוב..!! מה לקחת דיסק ולנפנף מול המצלמות? שום דבר הוא לא אמר שם, רק בלבל את המוח, ואחרי זה גם היועצים שלו התפטרו. תשמע, כולם יודעים שזה נכון. מה אתה חושב – כבר שנים שיודעים שקצב נותן מספרים בלשכה שלו, ככה הוא כבר שנים.

- זה לא סתם שמועות כל זה?

- מה שמועות, נשמה, כולם יודעים – אתה מכיר ירושלמים? אתה יודע מה הם אומרים לי? שיש לו בן מחוץ לנישואים. אומר לך אחי, הוא עמוק בדברים האלה.

- באמת? זה לא ידעתי…

- יודעים, יודעים. ואני אומר לאנשים – תראו את קלינטון, גם הוא התפלק, אבל יצא גבר מול המדינה שלו. אתה יודע נשמה, נשים שיושבות פה במונית אומרות לי – קלינטון, למה לא – תביא לי אותו, אני רוצה אותו! מי לא תרצה את קלינטון? אבל קצב – אומרות לי לא הייתי נוגעת בו אפילו עם מקל! ככה זה, דוחה הבנאדם הזה. ועכשיו גם לקח משרד הכי יקר בארץ, למה לא, אנחנו משלמים. הוא אומר, מגיע לי לפי החוק, אני לוקח, תקפצו לי. הוא בכלל חושב מה מרגיש הציבור?

- ולחשוב שהוא היה נשיא…

- זה רק בגלל שרצו לעשות דווקא לפרס, ושמו את הדפוק הזה. זה בדיוק כמו איציק מרדכי – אנשים חולים שמגיעים לתפקידים בכירים, ולך תדע מה קורה אצלם. אתה יודע מה מספרים על איציק מרדכי? מה הלך אצלו בלשכה? וזה בתקופה שאף אחד לא שאל שאלות, מהש.ג. אף אחד לא יודע מה קורה. לא כמו היום שאמא מתקשרת למפקד ואומרת לו תחכה לי מחוץ לבסיס, נראה אותך. מרדכי זה, ישבו אצלי פה אנשים שהיו נהגים אצלו – אתה יודע מה מספרים? איזה בנאדם חרא ורע…עזוב, זה מבאס לדבר על זה..

- אז אתה אומר שתכלס אם הוא היה עושה את זה בדסקרטיות, ניחא?

- ואלה, נשמה, אני לא יכול לשנות בנאדם מנוול כזה, אבל לפחות אל תבייש את כולם ותבכה בתקשורת. הרי זה הוא התחיל! הוא הלך ואמר שזאתי סחטה אותו. היה כבר נותן לה כמה זה, 50, 60 אלף, וגומר עם זה. אבל שהפרסי הזה יוציא איזה אגורה? ידפוק בלשכה עם דלת נעולה אבל שקל לא יוציא מהכיס. מגיע לו שייעלו עליו בתקשורת. מה כבר קשה להוציא 1000-2000 שקל ולגמור עניין באיזה בית מלון? אתה חייב בלשכה עם המזכירה?? אמרתי לך נשמה, אני זיין אתה זיין, אבל צריך גם שכל, לא ככה?

כמה פאתטי

7 באפריל, 2009

אה, נכון

 

 

 

 

 

 

 

  

תענית יום כיפור בסיליקון ואלי, השעות הראשונות

10 באוקטובר, 2008

האמת שחיכיתי ליום חמישי (כיפור) כדי לראות מה עומד בסוף מאחורי מארי-אן המסתורית, אבל מסתבר שבחפיפה פלאית

לתוכניות הרדיו על מלחמת יום כיפור, הגיחו הדווחים על ישיבות ה"בור" בסיליקון ואלי - אצל רון קונוויי וסקוייה.

לא היו חסרות אזהרות ועצות כאלה לפני כן (ג'ייסון ק…), אבל אפשר להגיד שיצא להם די טוב עם התזמון.

נקווה לטוב…(?)

עדכון: פחות מ 12 שעות אחרי כתיבת הפוסט הזה המצגת של סקויה כבר עלתה לרשת, בנצ'מרק הוציאו אימייל משלהם, לורן שחרר וידאו חזק ותמציתי בעניין, וסיסמיק, אחד המיזמים היותר מתוקשרים ופתוחים פיטרו 7 אנשים (יותר משליש, ודווקא מאלה שעסקו בבניית הפלטפורמה).

מה, כבר נגמר?

 

 

 

 

 

 

 

 

   

דה סטריטס בסיבוב עם האלבום החדש – פאקין אוווו

7 באוקטובר, 2008

אח, קשה לשכוח את ההופעה ההסטורית שהיתה כאן. מייק והחבורה מרביצים עכשיו סיבוב חדש, עם כמה גימיקים מגניבים, והוידאו הזה ממחיש למה אנשים רבים כולל אותי מעריצים אותו.

כדאי אולי בהמשך לכתוב כמה מלים על האלבום החדש. סקינר שינה קצת פאזה בגישה, ולקח פנייה חדה למחוזות פילוסופיים מהורהרים. משהו מזה קצת מפספס, אבל יש שירים טובים. הנה וידאו עם קצת הסברים על האלבום:

ובלי שום קשר, מה שהוא ומייהם עושים עם ביט סטיבי זה פשוט בית ספר לאיך אומנים צריכים להתנהל בעידן היוטיוב.

טרנדרשת חדש: אומרים לא-לא ומתכוונים לכן-כן

4 באוקטובר, 2008

ראיתי את זה לפני יומיים אצל מאט קאטס.

כוכבי הוליווד (אך למעשה – זהו מהלך מחוכם של גוגל) הרימו קמפיין ויראלי חזק  להגברה אגרסיבית של המודעות לרישום לפני הבחירות. מי שלא נרשם (בחלק מהמדינות הדדליין היה היום), לא יוכל להצביע בבחירות. אפשר להניח שמתחת לפני השטח משחקים פה אינטרסים לטובת המפלגה הדמוקרטית, אבל הנייטראליות נשמרת – כל הקמפיין הרי בעצם מאיר בזרקור גדול את גוגל מאפס.

הקונספט הוא על דרך השלילה – "אל תצביעו אם אתם לא רוצים להציל את מערכת הבריאות, לעזור למדינה להתאושש מהמשבר" ושלל בעיות פנים נוספות. שיטת הדרבון האגרסיבית הזו מזכירה אולי לכולם נוהג של אנשים מעצבנים במיוחד, מאלה שמתחילים לקנטר "אתה יודע מה?? אל תעשה את זה! אם אתה רוצה שאני אכשל והכל יתפרק, אל תעשה…" – סחטנות רגשית מהסוג שמביא את החשק להוריד למישהו אלת בייסבול לפנים.

אבל מסתבר שכגימיק פרומושן העסק תופס, והנה יום אחרי זה, ראיתי כבר שימוש באותו רעיון לקידום הגרסה החדשה של abode creative suite cs4."אל תעדכנו לגרסה החדשה של אדובי, אם אתם לא רוצים להשתמש בפיצ'רים המבוקשים ביותר מזה שנים…".

נראה שעכשיו הטריק הזה יתפשט בכל חור, עד שימאס מהר. תכלס – זה עובד, אבל מגלם גישה די מזלזלת ושחצנית. במחשבה שניה, אולי אני אנסה את זה גם…

לא קל עם האישה, הא?

30 בספטמבר, 2008

מישהו מתנדב להסביר את פשר המודעה הזו:

וושינגטון פוסט מנדב תובנות לטיפול זוגי

מעברים

6 בספטמבר, 2008

הגיע הזמן להצטרף לחונטת התפוחים.

עונת הנדידה הגיעה סוף סוף

הגעתי למסקנה שמעבר לקבצים ובוקמארקים, אין מה להתעסק עם גיבויים ושחזור.

אין על השכונתיות הישראלית בפייסבוק

5 בספטמבר, 2008

אפליקציה חדשה שקפצה במודעות הצדדיות היום:

חמודה הא?

במקום טקס פתיחת האולימפיאדה

8 באוגוסט, 2008

מצאתי דרך VSL, את הסרטון הבא, מבית היוצר של דיימון אלבארן וג'יימי היולט (כן, אלה שעשו את הגורילז).

המסע למזרח - מיני סדרת אנימציה

הבי.בי.סי לקחו את מיני-אופרת האנימציה הזו (ששאובה מקונספט הרומן הסיני "המסע למערב"), כפרומו הרשמי שלהם לסיקור המשחקים האולימפיים. שלושת גיבורי האנימציה יוצאים למסע לביג'יינג, וצריכים להפגין כישורי אתלטיקה וספורט על מנת להתגבר על המכשולים והסכנות שאורבות להן.

הרבה יותר נחמד מכל הממבו ג'מבו שיש בעיתונים ,וגם מזכיר את סדרות האנימציה המוסיקליות של שנות ה 80, סטייל allegro non troppo.